Warzywa na zimę
Kuchnia,  Witaminy,  Zdrowie

Mieszanka warzyw na zimę.

Zima nadchodzi wielkimi krokami, więc robimy mrożonki i przetwory. Moja mieszanka warzyw na zimę jest banalnie prosta i robi się ją bardzo szybko. Warzwa wkładam do woreczków i zimą używam prawie do każdej potrawy. Taka mieszanka warzyw to super sprawa, na co dzień nie używam wegety, rosołków i innych chemicznych wspomagaczy smaku. Wystarczy garść warzyw. Najlepiej ekologicznych.

Do mojej mieszanki warzyw użyłam :

  • 2 kg marchewek
  • 1 kg pietruszek
  • 1 kg selara korzeniowego
  • 2 Pory
  • Trochę kapusty włoskiej (można pominąć)

Umyte i obrane warzywa kroimy w kostkę lub słupki (ja mam do tego krajalnicę więc idzie naprawdę expresowo i polecam się w coś takiego zaopatrzyć, sałatkę jarzynową robię chwilę).  Kroję bardzo drobno, gdyż potem zazwyczaj zależy mi na szybkim gotowaniu danej potrawy.

Małe porcje wkladam do woreczków, mrożę. Zimą wrzucam do zup, sosów, dosłownie wszystkiego, wiem co jem i jestem pewna że warzywa są ekolokiczne, ponieważ sprawdziłam to sama. 😁 Wiem że w sklepie możemy bez problemu znaleźć mrożone warzywa, ale ich cena bardzo poszła w górę, a zimą siega około 7 zł. za małą torebkę. A teraz warzywa są naprawdę tanie, koszt niewielki a torebek z warzywami wychodzi naprawdę dużo. Polecam ten sposób, jeśli ktoś oszczędza i chce wiedzieć co je.

 

Jeden komentarz